NĚMECKÝ MALÍŘPeter Klonowski

Peter Klonowski se narodil v roce 1960 v Traunsteinu v Horním Bavorsku. Svou tvůrčí kreativitu si začal poprvé umědomovat v době, kdy studoval na gymnáziu. Umělecké předměty byly totiž jediné, ve kterých dosahoval vynikajících výsledků. Po úspěšném dokončení studia se začal věnovat umění, jež se postupně stalo jeho hlavní profesí. První výstava, která se konala v roce 1981, byla důkazem toho, že se vydal na správnou cestu. Jeho první díla byla prodána.

Umělecká díla Petera Klonowského jsou dnes součástí mnoha soukromých sbírek nejen v domovském regionu Východního Bavorska a Horního Rakouska, ale také v Berlíně, Mnichově, Kolíně nad Rýnem nebo Lipsku. Některá díla si našla cestu i na mezinárodní scénu ve Španělsku, Itálii, Maroku, USA nebo Skotsku.

Ve své tvorbě čerpá Peter Klonowski zejména z bohaté fantazie a dokonalé představivosti. Maluje na velkorozměrová plátna, ale i na dřevěnou desku. Realizuje velké nástěnné malby nejen pro soukromé osoby, ale zdobí jimi i stěny hotelů, bank a státních i soukromých institucí. Zájem města o jeho tvorbu je pro autora vyjádření uznání.

V roce 2014 se Peter Klonowski zúčastnil největší samostatné výstavy konané u příležitosti „Evropských týdnů“. Ve spolupráci s kulturním oddělením města Passau prezentoval v Muzeu Kloster Asbach více než 70 děl pod názvem „Ars poetica“.

V současné době Peter Klonowski žije a pracuje v rakouském Oberkappelu. Svá umělecká díla pravidelně vystavuje na autorských i kolektivních výstavách, vede vlastní malířskou školu a podílí se na mnoha tvůrčích projektech pro děti a mládež.

Realizace panoramatických nástěnných maleb a iluzích obrazů je pro autora stále novou, vzrušující výzvou. S každým novým dnem se otevírá nekonečné množství možností…..